Nadpis...

Shakti Naam jóga je jogínská praxe, která v sobě obsahuje tradice Východu i Západu a je dokonalou rovnováhou mentální, fyzické a spirituální praxe v jednom systému. Pomáhá zabraňovat stárnutí a slouží jako prevence proti nemocem, proto se jí také říká- JÓGA NESMRTELNOSTI-

Je kombinací cvičení, zpívání a meditace. Zahrnuje práci s dechem, mudrami, protahovacími pozicemi, zpívání léčivých manter a učení moudrosti-UNIVERZÁLNÍ KABALY- zákony přírody.

Obsahuje pozice ve stoje společně s hluboce regenerujícími dechovými technikami, v rámci kterých dochází k otevření meridiánů (energetických kanálů) a odstraňují se bloky těla. Toto unikátní spojení pohybu, dechu, akupresury, protažení a vokální vibrace aktivuje a posiluje sebe léčící schopnosti těla a pomáhá dosáhnout dlouhověkosti, zdraví, štěstí, vitality a síly.

Shakti Naam jóga se soustředí na obsáhlý akupresurní systém meridiánů a zaměřuje se tak na fyzický i na nefyzický proud energie. Existuje několik meridiánů, které jsou zásadní pro zdraví a dlouhověký život člověka a které je zároveň těžké léčit pomocí akupunktury. Praktikování Shakti Naam jógy je v podstatě léčení energie, která revitalizuje krev, redukuje stres, dodává sílu, balancuje nervový a hormonální systém, podporuje zdravé srdce a prodlužuje život. Optimalizuje mozek a propojuje duši s intelektem. Tím zvyšuje inteligenci, intuici a podporuje studenta v manifestaci jeho maximálního potenciálu.

Shakti Naam cvičení jsou navržena tak, aby odstranila nečistoty a stagnující vzduch z plic a břicha a naplnila celé tělo čerstvým životem. Používá unikátní způsob odlišný od jiných forem cvičení, který stimuluje a rozhýbává klouby, které jsou obvykle méně pohyblivé (hrudní kost, ramenní pletenec, pánevní pletenec, lebka), čímž zvyšuje flexibilitu, sílu a výrazně posiluje krevní oběh. Tyto anatomické oblasti je důležité stimulovat pro prevenci a léčení nemocí srdce a plic, dysfunkce reproduktivního a trávicího ústrojí a onemocnění mozku.