Jmenuji se Jana Křížková, když se mě někdo zeptá, jak jsem se k této práci dostala, tak odpovídám…je to má cesta. Už dlouhou dobu jsem se zajímala o výživu, neboť asi jako každý druhý , jsem měla zdravotní problémy, které jsem nechtěla řešit nekonečným putováním po doktorech a chtěla jsem najít hlavní příčinu problému a nechtěla jsem nemoc utlumovat, jak to se mnou doktoři dělali už 25 let. Tak jsem hledala , když člověk za něčím jde, tak většinou najde a opravdu jsem našla.

V knížkách, mohu vřele doporučit knihy Dr. Norman a W. Walker
– FIT PRO ŽIVOT
-ZDRAVÍ A SALÁT
-PREVENCE RAKOVINY STŘEVA
Asi tím jsem začala. Přešla jsem na zdravou a hlavně přírodní stravu a problémy začaly ustupovat, ale né všechny. Pak jsem se seznámila s panem léčitelem Šímou a ten mi předepsal bylinky, které jsem pravidelně užívala a problémů jsem se po roce zbavila.

Ten mimo jiné napsal také krásné knihy, které mohu doporučit- Pavel Šíma
ZA TAJEMSTVÍM ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM
LÁSKOU A ROZUMEM
PŘÍRODA SE VRACÍ A ODPOUŠTÍ
Další mí učitelé byli a stále jsou manželé Patakyovi u kterých jsem si udělala kurz a školu reflexní terapie. Jejich zkušenostmi sesamozřejmě řídím a ráda předávám dál.

Pak už mě oslovily masáže a já se rozjela touto cestou. Udělala jsem si několik kurzů , které mě hodně naplňovaly. Dalším človíčkem , který mě dal do života hodně a u kterého jsem si dělala masérskou školu , ale i jsem se s dětma zůčastnila jeho kurzů je Mistr Boris Tichanovský. Jeho úžasná rozcvička na páteř a klouby, jeho skvělé Epamy na různé problémy, jeho filozofie stojí za to, jít alespoň na jeden z jeho kurzů a přiblížit se jeho nekonečné energii.
Další skvělá autorka, která nám dělala taká přednášku na naší školičce je –Hanka Synková a její krásná kniha
– NEBUĎME KYSELÍ, BUĎME ZDRAVÍ
Problémy, které nám do života vstupují, nejsou pouze o fyzičnu, ale hlavně o duchovnu a je důležité, jak se během života, chováme, jak se cítíme, jak na sobě pracujeme. Někdy se k nám život nechová zrovna jako peříčko a člověk hledá útěchu.

Zrovna v této nelehké chvíli se ke mně dostaly krásné knihy od Doreen Virtue

– ANDĚLSKÁ TERAPIE
-BOŽSKÁ MAGIE
-LÉČENÍ KRYSTALY
-VÍLY
-POZEMŠTÍ ANDĚLÉ

Byla jsem i na krásném andělském semináři se synem Charlesem, byl opravdu úžasný a od té doby vím, ale myslím, že už jsem to cítila dřív, že tu nikdy nejsme samy, že stačí jen požádat, poprosit,…a….stačí věřit …..věřit v zázrak.
Nic není náhodou a tak ani nemoc k nám nepřijde náhodou a lidé kteří si říkají proč, najdou duchovní odpovědi zrovna v této knize Kurt Tepperwein – CO TI NAPOVÍ NEMOC

Je velmi důležité mít tělo a mysl v harmonii a to se moc často nestává, ale díky józe a meditaci jdou tyto věci opravdu snadněji. Mým učitelem power jógy je Naděnka Harančáková, která cvíčí celou svou bytostí a krásnou filosofii jógy mě naučila Síta VěraRojová, se kterou ráda trávím pobyty s jógou i se svými dětmi.

Nádhernou věc, ke které jsem se dostala díky józe je terapie ve vodě-Watsu. Dostala mě k ní jedna skvělá bytůstka, která měla nemocného chlapečka svalovou dystrofií a nechtěla se smířit s jeho nemilým osudem, tak hledala a našla tuto krásnou vodní terapii , při které se léčí, medituje, masíruje, rehabilituje, uzdravuje…
Celý život je krásná cesta, která Vás zavádí tam, kam jenom potřebujete. Tak nechte se vést a přijímejte a užívejte život plnými doušky…