Nadpis...

AYURVÉDSKÁ CELOTĚLOVÁ OLEJOVÁ MASÁŽ

Královská masáž Abhyanga slouží především jako prevence a terapie problematik způsobených inbalancí faktorů „VATA“  v našem organismu – typické pro velký stres, špatné stravování,  chybí harmonie s přírodou, velká uspěchanost, chaotičnost. 60 % veškerých onemocnění pochází  z těchto disbalancí, proto doporučujeme pravidelné olejové masáže tohoto typu.
HISTORIE MASÁŽE
Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny,jejíž počátky se datují do doby více než 5 tisíci let ve starobylé Indii. Odtud se dále rozšířila na Srí Lanku. Ayurvédská medicína je mnohem starší než západní medicína a medicína čínská.Přezdívá se jí. „MATKA VŠECH LÉČEBNÝCH SYSTÁMŮ“.
ÚČINKY MASÁŽE
-působí jako prevence před chronickým stresem
-působí jako prevence před únavovým syndromem  a syndromem vyhoření
-působí proti depresím
-přináší zklidnění, vyrovnanost, odpočinek a dobrou náladu
-vyplavuje toxiny z těla
-vyrovnává Vatu, Pittu i Kaphu při použití vhodného oleje a vhodných masérských tahů
Ayurvéda  dělí  energie do tří skupin-dóshi
VÁTA– její znaky jsou- štíhlá postava, sušší pleť, nepravidelný pocit hladu, nepravidelně vylučují,  nadšení pro novou věc, které moc dlouho nevydrží, fyicky aktivní,  myšlení aktivní,nadměrné emoce, dobrá krátkodobá paměť, často trpí pocitem nejistity a přecitlivění.
PITTA– její znaky jsou- střední postava, rovnoměrných proporcí, vlasy blonďaté, světle hnědé až zrzavé, mastné, brzy šedivějí,pleť světlá, načervenalá, často pihatá,nemají rádi horko, pobyt na slunci jim vadí. Často se potí,trpí pocitem hladu a žízně, tráví příliš rychle. Jsou bystří, mají dobrou paměť, jsou hysteričtí až výbušní. Jednají podrážděně až zlobně.
KAPHA-její znaky jsou- silnější postava se sklony k nadváze,pleť hezká, zářivá.Vlasy husté, většinou hnědé.Pohyb pomalý,vyvážený.Mluví pomalu,vše dobře oromyslí. Jsou trpělivý,dlouze spí,málo pijí.Špatně se učí nové věci,mají dlohodobou paměť.
POSTUP MASÁŽE
1.určení typu-energie
2. zvolení vhodného ayurvédského oleje-podle typu dóshi
3. zahřátí teplými ručníky
4. energizace,propojení energií
5. jemná olejová masáž zad
6. olejová masáž zadní  části nohou
7.masáž hrudníku, šíje, obličeje a vlasové části
8.olejová část rukou
10. olejová masáž přední části nohou
11.relaxace na lehátku

Během masáže popíjíte vhodný lahodný čaj podle typu dóshi.

MASÁŽNÍ OLEJE
Používáme drahé kvalitní  ayurvédské oleje v bio kvalitě  podle typu dóshi ,na vyrovnání energií.

Masáž je prováděna v příjemné  vyhřáté místnosti, prozvučena příjemnou indickou hudbou, prosvětlena svíčkami a provoněná ayurvédskými vonnými tyčinkami.
Přijďte si užít tuto jedinečnou masáž a vychutnejte si jí všemi smysly. Těšíme se na Vás!